03 грудня 2020

03 грудня 2020 року Голова АО «Яр.ВАЛ» Йосип Бучинський прийняв участь у панельній дискусії в рамках Міжнародного податкового конгресу на тему «Бюро економічної безпеки: очікування, реалії, виклики».

У цій панельній дискусії також прийняли участь Алєксандров Анатолій Анатолійович, начальник управління адміністративного забезпечення Державної фіскальної служби України; Шакарашвілі Давид, заступник начальника Департаменту міжнародних відносин та правового забезпечення Слідчої служби Міністерства фінансів Грузії; Клікунас Пауліус, радник з фінансових розслідувань Консультативна місія Європейського Союзу; Ощепков Максим експерт з кримінальних розслідувань  Консультативна місія Європейського Союзу; Чмелюк Василь Васильович, проректор з питань підготовки, перепідготовки кадрів податкової міліції – начальник Факультету підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників податкової міліцій Університету ДФС України; Денисенко Богдан, експерт зі спеціальної поліцейської діяльності Консультативна місія Європейського Союзу, представники Українського науково-дослідного інституту спеціальної техніки та судових експертиз СБУ, Грабовий Владислав Володимирович, в.о. заступника начальника ГУ ДПС в Одеській області;

В ході свого виступу Йосип Бучинський висловив особисте переконання, зокрема, в тому, що прийняття Закону про запровадження Бюро економічної безпеки є актуальним для бізнесу і суспільства в цілому, але тільки при умові, що буде досягнута мета, яка була задекларована з самого початку, а саме якщо цей новостворений правоохоронний орган буде спроможний захистити бізнес від одночасних претензій усіх інших силових відомств. Оскільки до тепер бізнес в Україні часто стикається з фактами, коли з одних і тих же підстав до нього (бізнесу, суб’єктів господарювання) приходять з претензіями представники усіх без виключення силових органів.

Законопроект № 3087-Д від 07.07.2020 р. «Про Бюро економічної безпеки» (автори Н.Д.України Д.Гетьманцев, О. Василевська-Смаглюк) самостійно цієї проблеми не вирішує. На жаль. Бо він повинен прийматись в одному пакеті (разом) з законопроектом № 3959-1 від 25.08.2020 року (автори Н.Д.України С. Іонушас та інші), яким повинні бути внесені зміни у відповідні норми Кримінального процесуального кодексу України, зокрема, які і мають виконати таку функцію захисту бізнесу.

В сьогоднішній редакції проекту Закону № 3959-1 такі норми, на жаль, відсутні, хоча вони вже були раніше сформульовані в проекті Закону № 3959 від 06.08.2020 року під редакцією  Н.Д.України Д.Гетьманцева, О. Василевської-Смаглюк.