16 січня 2020

Черговий приклад успішного захисту інтересів платника податків (на цей раз фізичної особи) адвокатами АО «Яр.ВАЛ».

До нас за адвокатським захистом звернувся гр-н Г., після того як йому у лютому 2019 року слідчим Генеральної прокуратури України було повідомлено про підозру в умисному ухиленні від сплати податків.

Приступивши до виконання обов’язків по захисту гр-н Г., наші адвокати з’ясували, що про підозру цьому громадянину (лікарю, кандидату медичних наук) оголошено на підставі дуже сумнівних (на наше переконання) висновків певних працівників ДФС про підозру у нібито ненадходженні коштів до бюджету держави.

Нажаль, Харківським науково-дослідним інститутом судових експертиз ім. Бокаріуса, з незрозумілих дня нас підстав, в ході проведення судової економічної експертизи підтвердив вищевказаний висновок про ймовірність спричиненої бюджету шкоди.

Окрім того, нами було встановлено, у цьому ж кримінальному провадженні ще понад 150 лікарів по всій території України одночасно були піддані кримінальному переслідуванню за аналогічних сумнівних підстав.

Серед доказів на спростування згаданих безпідставних претензій ДФС та ГПУ, стороною захисту (адвокатами АО «Яр.ВАЛ») було, зокрема, використано рецензію на висновок судового експерта-економіста Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз ім. Бокаріуса.

За наслідками цієї рецензії, проведеної судовим експертом-економістом доктором економічних наук Педь І.В. та на виконання відповідних клопотань наших адвокатів, сторона звинувачення змушена була провести іншу судову економічну експертизу, додаткові слідчі та процесуальні дії.

І як наслідок – кримінальне провадження відносно гр-на Г. закрито за відсутністю в його діях об’єктивної сторони та складу кримінального правопорушення.

Отже, права та інтереси конкретного громадянина захищені!!!