01 червня 2020

27 травня 2020 року Голова АО «Яр.ВАЛ», віце-президент ВГО АППУ Йосип Бучинський прийняв участь, в якості модератора, в он-лайн відео конференції, яка відбулась за ініціативою ВГО «АППУ», з Виконуючим обов’язки Голови Державної фіскальної служби України Сергієм Солодченком.

У заході взяли участь члени Ради та Правління ВГО «Асоціація платників податків України», Голови та Виконавчі директори територіальних відділень Асоціації у областях України та місті Києві.

Йосип Бучинський поінформував Сергія Солодченка про, те що Генеральна дирекція та Територіальні відділення Асоціації провели опитування серед платників податків – членів Асоціації щодо актуальних питань до нього, як до В.о. Голови ДФС України та керівника податкової міліції, на які вони хотіли б отримати відповіді.

Серед цих питань були, зокрема, наступні:

  • Які заходи та кроки здійснюються керівництвом ДФС щодо недопущення співробітниками податкової міліції тиску на бізнес?
  • Що робиться керівництвом ДФС та податкової міліції щодо недопущення безпідставних обшуків, вилучень документів та товару на підприємствах, арешту рахунків?
  • Які шляхи подолання корупції серед співробітників податкової міліції? Як посилити відповідальність за їх незаконні дії та повернути довіру бізнесу до цих органів?
  • 05.2020 вступив в дію Закон України № 366-ІХ від 16.01.2020 року «Про внесення змін до Податкового кодексу України …», який серед юристів і підприємців вже називають законом «Про ухилення від сплати податків».

Відповідно до оновленої цим законом редакції п.п. 109.1. ПКУ, податкове правопорушення тепер визначається як «протиправне, ВИННЕ … діяння … платника податків». Тобто введено інститут вини платника податків. Таке визначення тепер кореспондується з диспозицією ст. 212 Кримінального кодексу України, яка регламентує кримінальну відповідальність за умисне ухилення від сплати податків.

  • Чи не означає це, що відтепер висновок податкового аудиту, в акті перевірки, про наявність вини платника в конкретному податковому правопорушенні буде автоматично тягнути звинувачення службових осіб такого підприємства за ст. 212 ККУ в умисному ухиленні від сплати податків?
  • Що тоді залишиться робити слідчим податкової міліції і як, в умовах дії таких норм ПКУ захиститись добросовісному платнику податків і від таких висновків аудиту і від таких кримінальних проваджень? Чи не залишаться тоді слідчі податкової міліції без роботи (в частині їх підслідності по ст. 212 ККУ)?
  • Які у ревізорів податкового аудиту є інструменти встановлення саме вини у здійсненні податкового правопорушення і наскільки це кореспондується з будь-яким іншим законодавством України у тому числі з нашим Основним законом (Конституцією України)?

Крім того Сергія Вікторовича запитали щодо того, в чому саме на зараз полягає різниця між Державною фіскальною службою України та Державною податковою службою і Державною митною службою. Які зараз критерії оцінки роботи податкової міліції?

Сергій Солодченко детально відповів на усі поставлені запитання та при цьому повідомив, що він особисто заборонив працівникам органів досудового розслідування ДФС України направляти платникам податків «листи щастя» та вилучати у суб’єктів господарювання жорстких дисків з комп’ютерів, під час проведення обшуків, задля недопущення блокування діяльності підприємств. А з метою викорінення фактів корупції та зловживань з боку підлеглих, він навіть в соціальних мережах поширив свій особистий номер телефону, який також повідомив усім присутнім на відео конференції.

Наприкінці заходу Йосип Бучинський подякував Сергію Солодченку та усім учасникам он-лайн зустрічі за інформативний діалог та висловив сподівання щодо можливості  подальшого успішного налагодження ефективних партнерських відносин між ВГО АППУ та органами досудового розслідування ДФС України задля захисту інтересів платників податків України.