20 вересня 2019

20.09.2019 року в Київській ТПП відбувся круглий стіл на тему: «Актуальні законодавчі новації 2019 у сфері економіки і оподаткування, очікування та наслідки для бізнесу».

Одним з модераторів проведення цього круглого столу був Голова Адвокатського об’єднання «Яр.ВАЛ», Голова Комітету з питань безпеки бізнесу при Київській ТПП Йосип Бучинський.

В роботі круглого столу прийняли участь і інші адвокати, партнери АО «Яр.ВАЛ», а також інші спікери та представники бізнесу, члени Комітету сприяння малому та середньому бізнесу при КТПП.

Під час круглого столу обговорювались проекти змін до Податкового кодексу,  законодавства про реєстратори розрахункових (касових) операцій (далі – РРО) та створення Бюро фінансових розслідувань, які пропонуються у законопроектах № 1210, 1073, 1053-1 і 1208.

З інформацією про особливості роботи системи РРО та ідеї закладені в законопроектах щодо розширення сфери застосування реєстраторів розрахункових операцій виступив Станіслав Кубрин, головний державний інспектор Департаменту податкових перевірок, трансфертного ціноутворення та міжнародного оподаткування, який є фахівцем у сфері застосування РРО та приймає участь в розробці цих законопроектів.

Спікерами щодо особливостей законопроектів № 1073 і 1053-1 виступили Оксана Грабовська – виконавчий директор Гільдії ювелірів України, адвокат, аудитор, член Комітету з питань безпеки бізнесу при КТПП, Анжела Василевська – адвокат, керівник адвокатського бюро «Анжели Василевської», член Комітету з питань безпеки бізнесу при КТПП та Ольга Баранова, провідний експерт-аналітик ТОВ «ЛІГА ЗАКОН», які, зокрема, зазначили про можливість виникнення корупційних ризиків, неминуче посилення тиску на малий і середній бізнес, створення умов для проведення контролюючими органами численних та протиправних перевірок суб’єктів господарювання, внаслідок прийняття конкретних норм цих законопроектів на які наголошували спікери та виступаючі, щодо змін яких подавались пропозиції учасниками дискусії.

Щодо законопроекту № 1210 про внесення змін до Податкового кодексу України  виступили Олексій Лановий, адвокат, партнер адвокатського об’єднання «ЯрВал», член Комітету з питань безпеки бізнесу при КТПП та Євгенія Вакуленко, к.е.н., аудитор, директор ТОВ «Аудиторська фірма «НХД-Аудит», адвокат, заступник голови науково-практичної ради Ради адвокатів Київської області, член Комітету з питань безпеки бізнесу при КТПП.

Вони, зокрема, зазначили про посилення каральності системи, що виявляється у 4-разовому збільшенні штрафних санкцій за вчинення податкових правопорушень, запровадження «презумпції вини платника податків», збільшення адміністративного тиску на бізнес, що виявляється у скасуванні заборони на проведення перевірок понад 1095 днів з моменту подання звітності та запровадження норми, якою зупиняється перебіг строків давності для застосування штрафів. Зазначені положення законопроекту № 1210 безумовно мають дискримінаційний характер по відношенню до платників податків та потребують подальших виправлень та доповнень.

За результатами обговорення питань порядку денного присутніми членами КТПП було прийнято резолюцію щодо необхідності внесення відповідних правок в згадані законопроекти та прийнято рішення про звернення до керівництва Верховної Ради України, і відповідних її комітетів, щодо необхідності внесення до тексту цих законопроектів змін відповідно до пропозицій, які були висловлені на круглому столі.