16 грудня 2020

Семінар зі службовими особами суб’єктів господарювання.

16 грудня 2020 року Адвокатським об’єднанням «Яр.ВАЛ» проведено онлайн семінар для суб’єктів господарювання, у тому числі клієнтами об’єднання, на тему «Необгрунтовані претензії з боку контролюючих органів – як мінізувати ризики?»

На початку онлайн семінару з вітальним словом та першою доповіддю щодо актуальних особливостей відкриття кримінальних проваджень у сфері господарської діяльності виступив Голова АО «Яр.ВАЛ» Йосип Бучинський.

Зокрема, Голова АО «Яр.ВАЛ» зауважив на особливості регламентації (ст. 214 Кримінального процесуального кодексу України) порядку відкриття кримінальних проваджень, у тому числі відносно службових осіб суб’єктів господарювання, різноманітності негативних наслідків порушення таких проваджень та юридичну незахищеність службових осіб суб’єктів господарювання. Головним для подальшого спростування висновків правоохоронних органів про спричинення шкоди бюджету такими підприємствами є якісна бухгалтерія та своєчасна співпраця з незалежними аудиторами. А в разі наявності такого висновку про спричинення шкоди – обов’язкове залучення експертів.

Про повноваження та негативну практику контролюючих органів щодо зупинення виробничої (бізнесової) діяльності під час перевірок розповів адвокат, партнер АО «Яр.ВАЛ» Юрій Долженко у своїй доповіді «Фактичні перевірки».

Адвокат, партнер АО «Яр.ВАЛ» Олексій Лановий разом зі співдоповідачем адвокатом, економістом, партнером, президентом громадської організації «Ювеліри України» Оксаною Грабовською поділилися з онлайн аудиторією практичними порадами щодо підготовки до спілкування з перевіряючими, а саме:

– про важливість підготовки працівників до спілкування з перевіряючими;

– про ризики для бізнесу у разу конфліктної атмосфери в колективі;

– про типові приклади порушень правил конфіденційності в ході бізнесових процесів.

В ході своєї доповіді Олексій Лановий також висвітлив окремі особливості перевірки дотримання акцизного законодавства щодо пального та останні зміни нормативного регулювання щодо цього.

Олексій Лановий у своїй наступній темі «Зупинення реєстрації податкових накладних» детально розповів про процедуру реєстрації податкових накладних, критерії ризиковості платника податків та надав рекомендації щодо необхідних дій для виключення платника податків з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості. Також ним були проаналізовані типові помилки платників податків при оформленні пакету документів для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної.

Оксана Грабовська у своїй темі «Використання особистих розрахункових рахунків для цілей ведення бізнесу. Перевищення граничних обсягів виручки та інші типові помилки, які допускають ФОПИ під час здійснення господарської діяльності», розповіла про наслідки таких помилок та способи мінімізації ризиків від них, а також про актуальні (останні) новини щодо фіскалізації спрощеної системи оподаткування (РРО).

На завершення онлайн семінару з доповіддю про податок на нерухомість виступив керуючий партнер АО «Яр.ВАЛ» Олег Паламарчук. Він докладно проілюстрував типові помилки, які допускають громадяни при визначенні розміру та при сплаті податку на нерухомість. Керуючий партнер АО «Яр.ВАЛ» порадив в разі великого бажання сплатити податок на нерухомість – не розраховувати суму самостійно, а звернутись до контролюючого органу для отримання податкового повідомлення – рішення та, відповідно, забезпечити можливість належного його отримання за адресою або у електронному кабінеті платника податків.