17 серпня 2021

30 липня 2021 року, керуючий партнер Адвокатського об’єднання «Яр.ВАЛ» Олег Паламарчук в рамках програми підвищення кваліфікації адвокатів Ради адвокатів Київської області провів семінар на тему «Актуальні особливості податкових перевірок суб’єктів господарювання. Межі компетенції правоохоронних органів по контролю діяльності бізнесу».

Он-лайн семінар був організований Комітетом захисту бізнесу РАКО. Модератором заходу виступив Голова Комітету захисту бізнесу РАКО, Голова Адвокатського об’єднання «Яр.ВАЛ» Йосип Бучинський.

Темою доповіді спікера було висвітлення актуальних особливостей відкриття кримінальних проваджень в сфері фінансово-господарської діяльності та основних аспектів захисту від необґрунтованих претензій контролюючих і правоохоронних органів.

Під час виступу Олег Паламарчук зазначив про підстави відкриття кримінальних проваджень стосовно суб’єктів господарювання та їх службових осіб, про негативні наслідки такого відкриття кримінального провадження, зупинився на основних видах документів, за якими формуються претензії щодо спричинення шкоди у кримінальних провадженнях у сфері господарювання та навів характерні і актуальні приклади таких документів з практики захисту суб’єктів господарювання.

Окремим блоком виступу стало висвітлення основних та дієвих способів захисту та спростування необґрунтованих претензій контролюючих та правоохоронних органів. Насамперед, серед іншого, спікер наголосив на необхідності організації та проведення економічних експертиз, досліджень (рецензій) і зазначив, що це є основним способом спростування висновків про шкоду у кримінальних провадженнях. На підтвердження цієї тези виступаючим було наведено приклади такого спростування шкоди із успішних кейсів у роботі адвокатського об’єднання.

В продовження доповіді Олега Паламарчука виступив інший спікер заходу – доктор економічних наук, керуючий партнер «Експертної групи S&D», судовий експерт з багаторічним досвідом експертної діяльності Ірина Педь, яка більш детально зупинилась на особливостях призначення та проведення судово-економічних експертиз у кримінальних провадженнях.

Зокрема, Ірина Педь розповіла учасникам семінару про процесуальні та поза процесуальні висновки експерта, особливості залучення судового експерта, приватного судового експерта, наслідки призначення експертизи до відкриття провадження у справі, обмеження щодо призначення судових експертиз, вимоги до змісту висновку експерта та інші важливі нюанси призначення та проведення судових експертиз.